Lastepsühholoogi nõustamine

Lastepsühholoogi nõustamine

Laste muredega tegeledes kaasan tingimata nende vanemaid või teisi lähedasi inimesi. Tahan pakkuda tuge arenguliste, emotsionaalsete, sotsiaalsete ja hariduslike murede korral. Väiksemate laste puhul kasutan palju mängulist lähenemist. Kui lapsel on seansi ajal lõbus, on  kergem tema ja tema vanema vahelist suhet tugevdada, mis muidugi aitab kaasa lapse sotsiaalsete ja emotsionaalsete oskuste arenemisele.

Kogemused on näidanud, et emad ja isad on oma lapse parimad terapeudid. Pere kaasamine teraapiaprotsessi on sageli tõhusam meetod kui individuaalne tegelemine ainult lapsega. Vanemad võivad tihti arvata, et üksinda enam edasi ei oska, tundes sealjuures süüd ja häbi. Sellisel juhul on ehk kõrvalisest toetusest palju abi.

Samuti tean isiklikust kogemusest, et võid olla õige tugev teoorias, kuidas olla tubli lapsevanem, kuid omaenda järglast kasvatades võib juhtuda, et kõik su sisemised draakonid ajavad ennast kogu su suure armastuse ja õrnuse kõrval jalule. Usun, et lapsi niivõrd ei kasvatata, vaid kasvatakse koos nendega. Lapsed ei vaja täiuslikke vanemaid, vaid vanemaid, kes tunnistavad enda eksimusi, õpivad neist ning läbi selle õpetavad ka lastele, kuidas oma tunnetega toime tulla ja konflikte elutervelt lahendada.

Nõustamisele võib pöörduda näiteks järgmiste murede korral:

käitumisraskused

hirmud ja ärevus

probleemid lasteaias/koolis ja suhetes 

kiusamine

õpiraskused 

kahtlused, kas lapse käitumine on eakohane 

on vaja tuge enda ja/või lapse tunnete juhtimisel

Oluline teada

Enne esimest vastuvõttu võiksite kirjutada pöördumise põhjuse, et saaksin soovitada, kes võiks esimesel kohtumisel osaleda. 

Teraapia lähenemine, kestvus, sagedus ning teraapias edaspidi osalevad inimesed lepitakse kokku esimesel kohtumisel.

Uudiskiri

Ole kursis minu kõige uuemate uudiste ning teavitustega.